Margot Graham - Kierownik Sekcji Astrologii w Polskim Towarzystwie Psychotronicznym, udziela porad astrologicznych.

Wszelkie informacje pod nr
tel. 22-648-68-57 i 697-200-028, adres email: margotgra[at]wp.pl

●  R O K   O G N I S T E G O   D Z I K A

04.02.2007 – 03.02.2008

świnia1
Ogólna prognoza roczna
Jaki jesteś miły Dziku?
Pięć typów Dzików
Prognozy dla zwierząt na rok Ognistego Dzika 2007
Sławne Dziki

 

Ogólna prognoza roczna

Miniony rok Ognistego Psa przyniósł niestety to, czego można się było spodziewać: liczne katastrofy, huragany, pożary, powodzie i skrajności pogodowe – od siarczystych mrozów do wielkich upałów. Po tym w sumie przygnębiającym i pełnym sprzeczek okresie jest nadzieja, że nadchodzący rok będzie bardziej pomyślny. Choć nadal sytuacja polityczna w kraju i na świecie jest napięta i niestabilna, łagodzący wpływ Dzika może pomóc w przezwyciężeniu trudności i zapobiec dalszym katastrofom.

Żywioł Ognia spala i przekształca, będzie to rok wielkiej aktywności i spektakularnych wydarzeń. Najważniejszym okresem będzie lato, czas tworzenia. Rok ten może okazać się rokiem przełomu i gdy uda się pokonać trudności, sytuacja stopniowo zacznie się poprawiać. Akty przestępczości i przemocy nie od razu znikną z naszych newsów. Bliski i Środkowy Wschód nadal będzie beczką prochu, grozi tam nawet użycie broni atomowej. Krajami wysuwającymi wciąż nowe żądania będą Rosja i Chiny. Stany Zjednoczone nadal tracić będą prestiż na arenie międzynarodowej, grozi im także krysys ekonomiczny.  Najbardziej krytyczne okresy to druga połowa kwietnia i koniec października. Grożą wówczas katastrofy, trzęsienia ziemi, skandale dotyczące osób na wysokich stanowiskach, załamania na giełdach.

W naszym życiu prywatnym zapanuje jednak zupełnie inny nastrój. W sprawach codziennych nie będzie wielkich przeszkód. Wszystko przyjdzie nam łatwo, zapanuje poczucie lekkości, wolności i obfitości. Bez trudu nawiążemy przyjaźnie, więcej czasu poświęcimy zabawie. Będziemy czuć się szczęśliwi nawet bez osiągania sukcesów i korzyści materialnych.

Rok ten szczególnie będzie sprzyjać artystom i twórcom, rozwinie się ich fantazja i wrażliwość. A dla wszystkich będzie okazją, by w pełni spożytkować swą energię, być przebojowym i nieustraszonym, bo takim ludziom szczęście będzie sprzyjać. Należałoby jednak trzymać nerwy na wodzy, panować nad sobą i poskramiać swój gniew. Zapowiada się też pomyślność dla dużego i mniejszego biznesu. Fortuna będzie nam przychylna. Bądźmy jednak ostrożni w sprawach finansowych, gdyż Dzik jest dość łatwowierny i często staje się smacznym kąskiem dla oszustów.

Dzik ma skłonność do dogadzania sobie we wszystkim gdy nadarza się ku temu sposobność. Osoby dbające o linię będą więc miały liczne pokusy przy stole. Wrażliwym organem Dzika jest wątroba, a nadmiar dobrego jedzenia, napitków i słodyczy może doprowadzić do jej przeciążenia. Mimo pokus starajmy się więc zachowywać rozsądek! Pamiętajmy także o tym, że dla Dzika bardzo wskazany jest kontakt z naturą i ruch na świeżym powietrzu. Dostarczy to nam zdrowia, radości i wielu wrażeń.

Jest to ostatni rok w kończącym się okresie, po którym, od Roku Szczura, rozpocznie się cykl następnych dwunastu lat.

 świnia


Jaki jesteś miły Dziku?

Dzik w rodzinie jest gwarancją dobrobytu! Każdy chce mieć dziecko urodzone w jego roku.
W Chinach Dzik, zwany „władcą pałacu”, uosabia odwagę, obfitość i szlachetność, jest też symbolem rozkoszy ziemskich. W tradycji zachodniej na ogół kojarzy się ze świnką, zwierzęciem żarłocznym, mało wyrafinowanym i niezdolnym do poskromienia swych instynktów. By wyjaśnić niejasności i znaleźć klucz do zrozumienia jego symboliki, przyjrzyjmy się cechom przypisywanym mu na Wschodzie.

horoskop_chinski_swinia_dowiedz_sie_263494Dzik, ostatnie z 12 zwierząt Zodiaku chińskiego, uchodzi za najuczciwsze i najbardziej skrupulatne z nich wszystkich. Może wydawać się „z gruba ciosany”, lecz pod szorstką powierzchnią kryje czyste złoto. Jest dobrze przystosowany do swego środowiska, budzi zaufanie spokojem i solidnym wyglądem. Jest silny i odważny, a zarazem łagodny. Wykazuje prostotę i hart ducha. Spokojnie i wytrwale stara się osiągnąć to, co go naprawdę interesuje, czyli dobrobyt materialny. Znany jest ze szczęścia do pieniędzy, dzięki czemu na ogół żyje dostatnio. Uwielbia komfort i wygodę i byłby nieszczęśliwy, gdyby musiał się tego wyrzec. Nie jest to chęć posiadania drogich rzeczy, aby imponować sobie i innym, ani dążenie do luksusu, który niczemu nie służy, lecz potrzeba zapewnienia sobie wygody. W rezultacie dobrze mu się powodzi i to pod każdym względem. Bo Dziki cenią sobie wszelkie przyjemności i umieją z nich korzystać. Bez miłości fizycznej nie mogą po prostu żyć.

Niektórym z nich grozi nawet zbytnia zmysłowość, ale nie ukrywają tego, co wynika z ich naturalności, szczerości i otwartości. Dzik zresztą zupełnie nie liczy się z opinią publiczną i nie ma ni krzty pruderii. Dla innych także jest pobłażliwy, wyrozumiały i tolerancyjny, nikogo surowo nie osądza. W swych bliźnich woli dostrzegać dobre strony niż złe. Jest lojalny, prawdomówny i dotrzymuje słowa. Gdy mamy kłopoty, zawsze możemy liczyć, że okaże nam współczucie, zrozumienie i udzieli bezinteresownej pomocy. Jego uprzejmość, towarzyskość i pogoda ducha powodują, że jest łatwy we współżyciu i dobry jako przyjaciel.

Lubi też obdarzać nas prezentami i sam cieszy się, gdy dostanie choćby drobiazg. On naprawdę kocha życie. Najłatwiej mu o harmonię uczuciową i wspólny język z Kotem i Kozą. Natomiast brak porozumienia i największe konflikty są z Wężem, z którym tworzy opozycję (ciekawe, że C. G. Jung był Dzikiem i skłócił się z Freudem, z którym przedtem wiele lat współpracował i który był właśnie Wężem!).

Young pig on a green grassNasz bohater potrzebuje przestrzeni, świeżego powietrza i długich spacerów. Lubi kontakt z naturą i uprawianie sportów. Nie znosi tłoku, dusi się w zamknięciu, a gdy tylko może ucieka z miasta na wieś czy do lasu. Czasem potrzebuje samotności, by w spokoju rozmyślać i medytować.

Na ogół Dzik nie jest specjalnie ambitny, osiągnięcie sukcesu interesuje go głównie ze względu na zdobytą w ten sposób niezależność i komfort materialny. Ale nigdy dla sukcesów zawodowych nie poświęci swego życia prywatnego. Jest raczej domatorem, człowiekiem rodzinnym o poglądach konserwatywnych, nie lubi rozstań, dramatów ani rozwodów. Nie lubi też współzawodnictwa, walki o pierwszeństwo i władzę. Unika konfliktów, kłótni, stosowania przemocy, zawsze dąży do kompromisu i zgody. Nie cierpi hipokryzji, kłamstwa i niesprawiedliwości.

Ich cierpliwość i życzliwe nastawienie sprawiają, że szczególne sukcesy mogą odnosić w medycynie i w dziedzinie prawa. Mogą też być świetnymi pisarzami, malarzami, muzykami lub pracownikami opieki społecznej.

Przed podjęciem ważnych decyzji długo się waha, liczy na czyjąś pomoc i radę, których inni mu nie odmawiają. Po powzięciu swego zamiaru trzyma się go z żelazną logiką. Jest idealistą, osobą ufną i łatwowierną, w oczach innych zwierząt może uchodzić za naiwnego i, niestety, czasem wpada w tarapaty. Jego prostolinijność nie dopuszcza żadnej podejrzliwości i zdarza się, że pada ofiarą oszustów. Złośliwi mówią, że tuczy się go z ukrytym zamiarem, by go zjeść na Boże Narodzenie! Wobec krętactw, pomówień i złośliwości jest bezradny jak dziecko. Lecz po przejściowych kłopotach dość szybko wraca do równowagi i odrabia poniesione straty. Dzięki optymizmowi i zaradności znów staje na nogi i z entuzjazmem rozpoczyna nowe działania. Radośnie wraca do swego ulubionego stylu „la dolce vita”.

 


Pięć typów Dzików 

Dzik Metalowy (lata 1911, 1971)

Ronald+Reagan+The+Leader+Room

Żywioł Metalu to wieczór, jesień, chłód

Tego Dzika rozpiera pycha, uważa, że może obalać góry i pokonać wszelkie przeszkody. Chce kroczyć w pełnym słońcu, odnosić sukcesy, cieszyć się sławą i powodzeniem. Jest ambitny i energiczny, trzeźwo i analitycznie patrzy na świat. W rezultacie często zamyka się w sobie, wznosi sobie więzienie, narzuca granice i zasady, które umacniają jego samotność. Jest nieczuły na wielkie uczucia, nie jest dyplomatą, uderza bez zastanowienia, zrywa mosty, wycofuje się do swej wieży z kości słoniowej bez słowa wyjaśnienia. Gotów jest poświęcić życie prywatne dla osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę. Trudno z nim żyć. Powinien uczyć się odprężać, wsłuchać się w siebie i otworzyć serce!

Dzik Wodny (lata 1923, 1983)
Żywioł Wody to noc, zima, mróz, moczary i bagna (schronienie demonów)

Henry KissingerCiągnie go błoto i bagno, musi uważać by nie zatonąć. Ceni spokój, wolność, czym prędzej spieszy do swej kryjówki, z dala od ludzi i zgiełku. Nie pozwala, by ktoś wdarł się na jego terytorium i ograniczał jego wolność. Jest samotnikiem. Nie lubi walczyć o swe miejsce w społeczeństwie. Lecz gdy chce zgromadzić dobra materialne, włącza się do gry i działa jako człowiek interesu, ale w głowie ma jedną myśl: uciec, zaszyć się w swym kącie i być „władcą swego pałacu”. Nie pozostawaj więc bezczynny, szukaj „żywej wody”, która niesie energię i może rozbudzić twą przebojowość!

Dzik Drewniany (lata 1935, 1995)

Francois SaganŻywioł Drzewa to wiosna, poranek, łagodność, ciepło, pora płodności i tworzenia

Jest przyjacielem przyrody, rozkoszuje się pięknem świata, jest wrażliwy i ma wyostrzoną intuicję. Nie dba o formy i szczeble wiodące do kariery. Woli luz i swobodę, wyznaje też swobodne zasady moralne. Źle się czuje w świecie zaprogramowanym i racjonalnym. Ma temperament artysty, nigdy nie poświęci swej wolności i niezależności dla dóbr materialnych, choć ceni sobie luksus i piękne przedmioty.

 

Dzik Ognisty (1947, 2007)

Żywioł Ognia to lato, upał, żywotność, namiętność i żar

Czang Kaj-szekOgnisty Dzik to szczególny przypadek – indywidualista uwielbiający przygodę i ryzykowne pomysły. Ogień obdarza swych podopiecznych wielką energią, wiarą w siebie, śmiałością, żarliwością i kreatywnością. Jest więc zuchwałym graczem, nie dba o ostrożność i zachowanie umiaru, nie myśli o zabezpieczeniu sobie tyłów. Łatwo wpada w gniew, działa impulsywnie i gwałtownie, angażuje się bez reszty. To wojownik, który staranuje każdą przeszkodę, więc lepiej nie stawać mu na drodze. Chyba, że jego Ogień, to Ogień wewnętrzny! Wówczas jego zapał skupi się na sferze intelektu i niż nie powstrzyma jego dociekliwości – będzie wrogiem ciasnego racjonalizmu i nieustraszonym badaczem tajemnic. Te ogniste Dziki często dążą do ekstremum i albo osiągają sukcesy najwyższego gatunku albo wpadają w drugą skrajność, zaczynają tarzać się w błocie i unurzają się w nim całe. Wszystko zależy od tego, jak ukierunkują swą ogromną energię i czy zdołają zapanować nad swą wybujałą zmysłowością. W sprawach osobistych ten Dzik (zawodowy uwodziciel) nie nadaje się na idealnego partnera, o jakim marzą romantyczne panienki. Jednak zazwyczaj zniewala nas jego fascynująca osobowość i dziwnie łatwo wybaczamy mu wszelkie szaleństwa.

Dzik Ziemny (lata 1899, 1959)

Carl Gustaw JungŻywioł Ziemi to przytulne gniazdo, komfort, powolne i głębokie przeobrażenia

Jest raczej egoistą. Nie lubi ryzyka, woli siedzieć w domu niż brać udział w spotkaniach towarzyskich. Motywem jego działania jest zawsze chęć odniesienia sukcesu. Do tego celu potrafi bez skrupułów wykorzystać pracę innych. Zależy mu na popularności i uznaniu ze strony ogółu, chce uchodzić za człowieka szlachetnego. To wielki realista i materialista, wszystko potrafi skalkulować i przewidzieć. Nie zdaje się na przypadek, jest nieufny i podejrzliwy, że ktoś może go oszukać. Gromadzi dobra i tytuły, ale stara się to ukryć przed zawistnymi spojrzeniami. Chyba, że jest rozwinięty duchowo, wtedy osiąga wewnętrzną równowagę, która łagodzi jego charakter.

 

blog_sz_4733928_7228701_tr_wzor


Prognozy dla zwierząt na rok Ognistego Dzika 2007

Szczur

Nadszedł czas na utrwalenie dotychczasowych osiągnięć, a nie na nowe podboje. Życie ustabilizuje się na średnim poziomie,  a w sprawach sercowych i uczuciowych osiągniesz niewielki postęp. Twoi bliscy będą oczekiwać, byś poświęcił im wiele czasu, uwagi oraz dostarczał więcej pieniędzy. A ty czujesz się osłabiony i powinieneś zadbać o zdrowie bo zaniedbywanie go może przynieść komplikacje, infekcje mogą okazać się przewlekłe! Ale nie załamuj się, wszak fortuna kołem się toczy.

Bawół

Zapowiada się pracowity rok. Wprawdzie nie osiągniesz rezultatów na miarę swych sumiennych wysiłków, ale budujesz podwaliny i nawiązujesz kontakty, które zaprocentują i w następnym roku okażą się pomocne. Mogą wyniknąć kłopoty w pracy i tarcia rodzinne, ale nie są one specjalnie groźne i w miarę upływu czasu problemy będą maleć. Nie upadaj na duchu, w sumie dobrze sobie poradzisz.

Tygrys

Trzeba będzie przyhamować swą szeroką naturę i poskromić łatwość wydawania pieniędzy. Powodzenie, jakie odniesiesz na początku roku nie potrwa długo. Unikaj ryzykownych inwestycji i bądź ostrożny w zawieraniu nowych znajomości. Kontakty z pewnym Kogutem mogą cię wpędzić w kłopoty, lecz Smok pomoże z nich wyjść. Następny rok będzie lepszy.

Kot

Sprawy na pozór wyglądają lepiej, niż są w rzeczywistości. Należy teraz być wielkim realistą, unikaj dawania lekkomyślnych obietnic, nie angażuj się w ryzykowne projekty – mogłyby z nich wyniknąć nieprawdopodobne kłopoty. Nie okazuj zaufania Wężowi, zachowuj wielką ostrożność, dbaj o siebie i swoje sprawy. W razie kłopotów uruchom wszelkie środki, by chronić własne interesy.

Smok

Dobry rok, wszystko wróci do normy i powodzenie zabłyśnie wśród chmur, jakie poprzednio, (w roku Psa) nad tobą zawisły. Nadal wprawdzie odniesiesz niewielki wyniki w  pracy i w zarobkach, ale nie pojawią się już poważne problemy. Będziesz wiele podróżować i przyjmować u siebie zagranicznych gości. W życiu rodzinnym i uczuciowym dobra atmosfera, nie zapowiadają się żadne kłopoty. Możesz mieć jednak pewne problemy zdrowotne.

Wąż

Gorączkowy, szalony, pomieszany rok. Trzeba dokładać wszelkich starań i wytężać całą energię, by uzyskać choćby minimalne efekty. Z powodu złej oceny sytuacji i poprzednich zaniedbań czekają cię poważne problemy finansowe, prawne i osobiste – grozi rozstanie z kimś bliskim. Trzeba zastanawiać się nad podjęciem każdego kroku. Władca roku, Dzik jest opozycjonistą Węża, dla nich obu jest to rok kary.

Koń

Rok niezbyt pomyślny, przeszkody zewnętrzne utrudnią osiągnięcie powodzenia, a słabsze zdrowie opóźni realizację planów. W sprawach zawodowych i osobistych natrafisz na komplikacje i trzeba będzie zmagać się z różnymi trudnościami. Kłopoty zaczną się jednak zmniejszać z nadejściem zimy, ale następny rok szczura wcale nie będzie lepszy.

Koza

Po zeszłorocznych kłopotach nadchodzi jaśniejszy rok, bo Dzik jest przyjacielem Kozy. Ale twoja pozycja nadal jest jeszcze chwiejna, trudno o spokój i relaks. Należy uważać, bo niektórzy przyjaciele mogą wprowadzić cię w błąd, a nawet użyć podstępu. Życie domowe może przez to być przez ciebie nieco zaniedbywane! Będziesz jednak mogła czerpać z zasobów finansowych, które dotąd były niedostępne.

Małpa

Aktywny, ale trudny rok. Sprzeczki w interesach, kłopoty finansowe lub prawne, komplikacje zdrowotne – rozwiązanie tych problemów będzie wymagać wielu kompromisów. Trzeba będzie pójść na trudne ustępstwa, a nawet znosić afronty od swych wrogów. Lepiej nie wchodzić z nimi w nowe przedsięwzięcia! W tym roku Małpa musi nauczyć się milczeć. Nie powinna nikomu ufać, nawet swym dobrym przyjaciołom.

Kogut

Rok nerwowy i pełen niepokoju. Twoje życie uczuciowe ucierpi przez nieoczekiwane zmartwienia i trudności. Będą też zahamowania w sprawach zawodowych. Znajomi, którym ufałeś, mogą ci udzielić niewłaściwych rad lub zachęcić do nadmiernych wydatków. Z zastrzeżeniem przyjmuj nowe propozycje i każdy krok planuj z ostrożnością.

Pies

Po poprzednim trudnym roku własnym czeka cię znacznie spokojniejszy czas. Pies wreszcie znajdzie czas na refleksje. Zainwestowane środki przyniosą dochody, a w dodatku otrzymasz znaczne korzyści z nieoczekiwanych źródeł. Przyjdą one jednak z opóźnieniem. Jest to rok sprzyjający nawiązywaniu kontaktów z interesującymi osobami, który w przyszłości okażą się bardzo pomocne. Rezerwuj więc czas na kontakty towarzyskie i odpręż się.

Dzik

Własny rok oznacza niestety samokarania i rozliczne trudności, a oprócz tego zachodzi teraz brak równowagi między tegorocznym żywiołem Ognia i Wodą, twoim naturalnym żywiołem. Jest to dobry czas do nadrobienia strat i zaniedbań z ubiegłych lat. Warto włożyć w to wiele wysiłku. Przy zachowaniu spokoju wewnętrznego i skupieniu się na najważniejszych tematach życie ustabilizuje się i wszystko zacznie się na nowo układać, a serdeczne kontakty z najbliższymi dodadzą ci otuchy.

 

boar-symbol-of-2007-2019-years-115055

SŁAWNE  DZIKI:

Henryk VIII angielski, Oliver Cromwell, Alfred Hitchcock (Z), Otto von Bismarck, Hilary Clinton, Al Capone, Ernest Hemingway (Z), Wolfgang Amadeus Mozart, Maurice Ravel, Konstanty Kulka, Francoise Villon, Maria Callas (W), Emma Thompson, Gustaw Holoubek, Luciano Pavarotti, Marc Chagall, Antonis Van Dyck, Paul Cezanne,  Diego Velasquez, Arnold Schwarzeneger, Alessandro Cagliostro, pani du Barry, Carl Gustaw Jung, Blaise Pascal, Tomasz Mann, Salman Rushdie, Czesław Miłosz, Francoise Sagan (D), Steven Spielberg (D), John D. Rockefeller (Z), Armand Rotshield, Henry Ford, Woody Allen (D), Stefan Kisielewski, Rainer, książe Monaco (W), Ronald Reagan (M), Henry Kissinger (W), Georges Pompidou, Czang Kai Szek (O), Józef Cyrankiewicz, Andrzej Olechowski, Stanisław Tymiński, Waldemar Pawlak.