Margot Graham - Kierownik Sekcji Astrologii w Polskim Towarzystwie Psychotronicznym, udziela porad astrologicznych.

Wszelkie informacje pod nr
tel. 22-648-68-57 i 697-200-028, adres email: margotgra[at]wp.pl

R O K   Z I E M N E G O  P S A  

(04.02.2018 – 03.02.2019)

pies1
Ogólna prognoza roczna

Pies czuły opiekun uciśnionych
Życie zawodowe Psa
Jego życie uczuciowe
Pięć typów Psów
Prognozy dla wszystkich zwierząt
Sławne Psy

 
tabelka roku

OGÓLNA PROGNOZA ROCZNA

Chińczycy uważają Psa za wyjątkowo dobry znak i oczekują, że jego lata będą okresami sprawiedliwości i równości, liberalizmu w polityce, łagodzenia napięć i problemów. Lecz żywiołem bieżącego roku jest silna Ziemia Yang, a naturalnym żywiołem znaku Psa jest także Ziemia Yang, a więc następuje zderzenie żywiołu roku z naturalnym żywiołem Psa – ten rok nie zapowiada się jako łatwy i spokojny!

Ryzyko trudności i dużych zmian dotyczy dziedzin związanych z Ziemią, a więc rolnictwa, górnictwa, turystyki, hotelarstwa i ubezpieczeń. Nadmiar Ziemi może się też przejawiać poprzez trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, wypadki w kopalniach i zawalenie się budynków.

A gdy przyjrzymy się wpływowi pozostałych żywiołów i ich wzajemnych relacji, zobaczymy, że będzie to rok gwałtowny i dramatyczny. Kluczem do sukcesu będzie wytrwałość i dyscyplina wewnętrzna.

ChineseLion2W tym roku najsilniejszym żywiołem jest Drzewo, któremu patronuje Jowisz, planeta optymizmu, powodzenia i ekspansji. Dobrze to rokuje rozwojowi nauki, edukacji, sprawom wydawniczym, dbaniu i ekologię i przechodzeniu na wegetarianizm. Wzrośnie czytelnictwo, zainteresowanie mediami informacyjnymi i sportem. Wiele spraw będzie miało nadmierny wzrost na przykład łatwo będzie przytyć, należy więc być aktywnym, dużo się ruszać, dbać o kręgosłup, stawy i wątrobę, nie złościć się i nie upierać – Drzewo symbolizuje elastyczność i pogodę ducha.

Metal jest najsłabszym żywiołem, bo w 2018 roku w ogóle go nie ma, stąd sprawy finansowe będą problematyczne. Pieniędzy będzie mało, trzeba będzie oszczędzać i w wydatkach stosować metodę „za krótkiej kołdry”. Ale w tym Ziemnym roku warto inwestować w nieruchomości, bo naturą Ziemi jest nieruchomość i dążenie do wygody. Żywioł Ziemi jest teraz stosunkowo silny, ale kontroluje go bardzo silne Drzewo – może być w tym temacie dużo przeszkód, plotek i opóźnień. Aby je przezwyciężyć potrzebna jest wewnętrzna dyscyplina i wytrwałość, czyli cechy Metalu, którego właśnie w tym roku brak! Grozi nam w dodatku nadmierny optymizm i lenistwo!

W horoskopie tego roku Ogień występuje tylko raz jako Niebiański Filar Dnia, jest więc Mistrzem Dnia, co go wzmacnia i podkreśla jego rolę. Żywioł ten kontroluje i wywiera presję na Metal, czyli wszystkie sprawy finansowe.

Słaba jest także Woda, czyli słabo będziemy panować nad emocjami, będziemy niecierpliwi, impulsywni i bezkompromisowi, a w tym roku należy działać rozważnie i ostrożnie. Nie zapowiada się więc łatwy rok, bo mamy teraz skłonność do podejmowania pochopnych decyzji i złego zarządzania finansami.

psyStosunkowo najlepsze perspektywy są dla osób, które mają znaki Bawoła, Węża, Kozy, Dzika i Kota w którymkolwiek filarze własnego horoskopu. Znacznie gorsze są widoki dla osób mających w swych filarach znaki Psa, Szczura, Tygrysa, Smoka, Konia, Małpy i Koguta.

Pociechą jest jednak to, że Pies jest symbolem wysokich duchowych aspiracji, wzrośnie zatem zainteresowanie rozwojem wewnętrznym, zostaną (miejmy nadzieję!) przezwyciężone antagonizmy między religijne i międzynarodowe, powodujące ostatnio tak ostre problemy.

Dodajmy jeszcze, że w 20. milionowym Pekinie żyje kilka milionów psów, które teraz obsypywane są prezentami, właściciele zabierają je do fotografów i fryzjerów, kupują im ubranka i smakołyki. Dobrze byłoby także u nas zaopatrzyć się teraz w jadeitową figurkę psa, a najlepiej wprowadzić do swojego domu przedstawiciela tych miłych czworonogów, aby zapanował w nim jaki taki porządek.

(Aby mieć swój pełny chiński horoskop patrz: Dokładniejsze przybliżenie i wybierz jęz. polski)


Pies – czuły opiekun uciśnionych

Psy są uczciwe, lojalne, bezinteresowne i sprawiedliwe. Są także wierne, oddane, pełne współczucia i uległe „przewodnikowi stada”. Łatwo nawiązują kontakt z innymi, zachowują się uprzejmie, zawsze przestrzegają zasady fair play, z chęcią pomagają słabszym. Ich idee i motywacje są najwyższej jakości – nie kierują się materializmem ani własną ambicją. Uważają, że albo coś jest białe, albo czarne, że ktoś jest ich wrogiem, albo przyjacielem – nie uznają pośrednich odcieni szarości.

bb672de11a241793Psy jako ludzie z pozoru są do siebie niepodobni, ale wszyscy posiadają „wspólny mianownik”, przepojeni są nieustannym głębokim niepokojem, jak gdyby jakaś zła wróżka od kołyski zasiała w nich pesymizm. Rzadko czują się szczęśliwe i dobrze przystosowane do otoczenia. Pełni są niezaspokojonych pragnień i poczucia winy – może to pozostałość z ich poprzednich wcieleń? Zastanawiają się „co ja tutaj robię na tej galerze?”, ale cierpliwie znoszą wszystkie przeciwności losu – są uparte, wytrwałe, świadome swych obowiązków i odpowiedzialności, czasami do przesady.

Widzą sprawy jasno i tylko z dużym trudem mogą powstrzymać się od krytykowania. We wszystko wątpią, są nieufne i podejrzliwe. Ich poczucie humoru to cynizm i czarny humor, cierpki i jadowity. Zdarza się też, że wpadają w zły humor i jawnie go okazują. Ale gdy trzeba kogoś pocieszyć, wysłuchać jego smutków, czy podać tonącemu rękę, Pies nie ma sobie równych. I nie oczekuje za to wdzięczności, czyni tak, bo czuje, że takie zadanie otrzymał w swym życiu.

Pies łatwo się wzrusza, jest pobudliwy, wrażliwy i bojaźliwy, ale rzadko to okazuje, bo to przecież wielki introwertyk. Jest głęboko uczciwy, skrupulatny i zasługuje na zaufanie, jednak jego pesymizm często zniechęcająco wpływa na otoczenie. Brak mu też pewności siebie, co powoduje niezrozumienie i niewłaściwy osąd jego osoby.

Urodzeni w latach Psa nie lubią improwizacji i tego, co nie było przez nich przewidziane, tracą wówczas poczucie bezpieczeństwa. Ale zawsze przeciwstawiają się niesprawiedliwości i z oddaniem bronią uciśnionych. I często posiadają duszę mistyka!

 


Życie zawodowe Psa

AtelierW zasadzie Psy nie powinny zajmować kierowniczych stanowisk, ich natura nie skłania do podejmowania roli przywódczych, lecz raczej do podążania za kimś, jako za „przewodnikiem sfory”. Są doskonałymi pracownikami gdy mają swobodę wyboru zawodu, lubią to co robią i wtedy wykazują się dużą samodzielnością. Są wówczas oddani swej pracy, aktywni i rzetelni, zyskują szacunek i autorytet a wszyscy ich doceniają. Potrafią postępować z ludźmi i wyżej stawiają interes zbiorowy niż własny. Nie przywiązują wagi do wspinania się na wyższe stanowiska, ale gdy takie osiągną, pozostają skromne i nie korzystają z uroków ani z przywilejów władzy.

Pieniądze są dla Psa raczej papierkami, ale gdy jego rodzina znajdzie się w potrzebie, Pies umie zarabiać. Nie zbuduje finansowego imperium, nie lubi spekulacji giełdowych, nie posunie się do tego by zrujnować rywala. Zawsze jest uczciwy i dotrzymuje danego słowa, niestety zdarza się, że wykorzystują to jego przeciwnicy (lub wspólnicy).

Najodpowiedniejsze zawody dla Psa to:
działacz związkowy (dbałość o dobro pracowników), ksiądz, kaznodzieja, misjonarz, wychowawca niepełnosprawnych dzieci, pielęgniarka, lekarz, ratownik, radny, naukowiec, bioterapeuta, polityk oddany sprawie, muzyk, malarz, pisarz oraz…krytyk.


Jego życie uczuciowe

Związki, w jakie wchodzi Pies, oparte są bardziej na lojalności i przywiązaniu niż na szalonym uczuciu. Najlepsze porozumienie ma z Tygrysem i Koniem (tworzą razem trójkąt wzajemnego popierania się), nieźle układa mu się z Kotem, ale raczej niefortunnie z Kozą i Smokiem. Psy są wierne, cenią sobie długotrwałe (najlepiej legalne!) związki, dające im poczucie bezpieczeństwa. Gdy takie więzi powstaną, uważają je za nierozerwalne. Dbałość o dom i rodzinę (o „stado”) jest dla nich sprawą priorytetową.

Scan_20160616_135855Ale Pies ciągle odczuwa potrzebę utwierdzenia, że się go kocha, ceni i nie zdradza. Pragnie by się o niego troszczyć, pocieszać go i uspokajać. Jest zazdrosny i niespokojny, więc nie łatwo mu być szczęśliwym w miłości. Męczy swe otoczenie pesymizmem, podejrzliwością i ciągłym przewidywaniem katastrof. Wciąż intuicyjnie sąduje uczucia innych, ma bardzo zmienne nastroje. Potrzebuje długiego czasu by komuś zaufać. Zdarza się, że żyje w samotności, pielęgnując swe zawiedzione uczucia i nieosiągalne tęsknoty. Psy nie są zbyt towarzyskie, nie znoszą hałaśliwych przyjęć, zjazdów, inauguracji. Tylko w wąskim gronie potrafią być serdeczne i wesołe. Lubią życie osiadłe, dbają o stare rodzinne domostwa pełne zdjęć i rodzinnych pamiątek, do których są przywiązane. Mają dobry gust, przykładają wielką wagę do urządzenia domu, są wymagające, a nawet pedantyczne.

Pani Pies bardzo sobie ceni bezpieczeństwo materialne i jest bardziej towarzyska niż Pan Pies. Marzy o sławie i zaspokojeniu swych ambicji zawodowych, ale w dążeniu do tego celu nie jest wytrwała i często zatrzymuje się w pół drogi.

Psy jako rodzice są nadmiernie opiekuńcze wobec dzieci, męczą je swoją troskliwością, przeczytają każdą książkę o chorobach dziecięcych i metodach wychowawczych. Dla dobra dzieci rezygnują z wielu własnych spraw. A gdy nie mają dzieci, poczuwają się do winy!

Młody Pies nie lubi przeciwstawiać się rodzicom, jest posłuszny nawet wtedy, gdy narzucają mu coś czego nie chce. Na przykład podejmuje zawód niezgodny z własnymi pragnieniami lub kończy studia, które mu wcale nie odpowiadają. Trudno  mu zbuntować się i wyrwać na samodzielność.

Każdy Pies:

pies-chinskie-znaki Uwielbia wszystko, co tajemnicze, niezwykłe, paranormalne.
Kocha kino, szczególnie filmy fantastyczne i pełne grozy
Nie może żyć bez czułości
Lubi ciche wieczory spędzane w domu
Lubi dzikie i romantyczne pejzaże i owiane legendami ukryte miejsca (jak np. Szkocja i Irlandia)
Lubi kolory nocy – czarny, szary i ciemnoniebieski.
A jego najlepsza rola, to rola Kassandry.

 

Sam fakt, że ma się psa, wzbudza sympatię do jego właściciela.


Pięć typów Psów
Metalowy Pies (04.02.1910 – 03.02.1911 i 04.02.1970 – 03.02.1971)

Oscyluje między pięknem a destrukcją, między sprawami materialnymi i duchowymi, z jednej strony poszukuje odniesienia sukcesu na tej ziemi, a z drugiej światła wewnętrznego i tajemniczego. Jest bystry i przenikliwy, poważny i świadomy odpowiedzialności. Nie potrafi powstrzymać się od torturowania samego siebie, odcina się od naturalnych korzeni, tłumi swoje porywy i hamuje impulsy. Ma skłonności do spalania się i samozniszczenia. Buduje sobie własne więzienie, narzuca sobie jarzmo rygorów, regulaminów, dogmatów. Zdarza się, że ten jego pancerz skazuje go na samotność i zwątpienie, ale mimo to nadal po omacku poszukuje światła.

 

Wodny Pies (04.02.1922 – 03.02.1923 i 04.02.1982 – 03.02.1983)

Claude-DebussyJest sumienny, szlachetny, wytrwały, aktywny i przedsiębiorczy. Umie wysłuchać innych i nie odrzuca dobrych rad. Niestety często brak mu wiary we własne siły i przy kolejnym niepowodzeniu może załamać się psychicznie. Ma skłonności do dramatyzowania, czasem daje się uwodzić uśpionej i błotnistej Wodzie – siedlisku demonów, pogrąża się we mgle i mroku. Powinien przepędzać zwątpienie, uwierzyć w siebie, czerpać Wodę czystą i ożywczą – rozjaśniać rzeczy i sprawy, nawet gdy wymaga to wysiłku. Pilnować, by smak słony (przynależny temu żywiołowi) nie stał się smakiem łez.

 

Drewniany Pies (04.02.1934 – 03.02.1935 i 04.02.1994 – 03.02.1995)

25521FE000000578-2938073-image-m-4_1423041188425Natura łagodna, tkliwa, zakochana w harmonii, pięknie i elegancji. Wrażliwość na piękno przyrody, więź estetyczna ze światem. Umie przewidywać przyszłość i wyrażać swe uczucia w poetyckiej formie. Zwątpienie i niepokój nurtujące pozostałe Psy są dzięki żywiołowi Drzewa złagodzone. Bogata wyobraźnia, urok osobisty, umiłowanie sztuki. Lubi przebywać na wsi, chroniąc się przed zgiełkiem miasta.

 

Ognisty Pies (04.02.1946 – 03.02.1947 i 04.02.2006 – 03.02.2007)

2014-06-27-Zachowuje się znacznie bardziej dramatycznie niż inne Psy. Nie jest łatwy we współżyciu, jest wiecznie niezadowolony i bezustannie w ruchu. Wojowniczy i niezmordowany, powodowany gwałtownymi pasjami i porywami gniewu, bywa często nie do zniesienia! Jednocześnie uczciwy i szlachetny, fanatyk prawa. Niepowodzenia mobilizują go, a jego entuzjazm pociąga za nim innych. Nie dopuszcza by go obrażano czy okazywano sprzeciw. Ma wielki urok osobisty i na ogół odnosi sukcesy.


Ziemny Pies (04.02.1958 – 03.02.1959 i 04.02.2018 – 03.02.2019)

635915067303932325-GershwinRealista i pragmatyk, świetny w interesach, nie zrobi niczego bez zastanowienia. Bywa przebiegły, nieufny i podejrzliwy nawet wobec bliskich. Obawia się angażowania, nie lubi ryzyka, raczej egoista, despotyczny i autorytarny. Pożąda rozgłosu i publicznego uznania, najbardziej jednak interesuje go gromadzenia dóbr i sukces finansowy. Nie zawaha się przed wykorzystaniem innych dla własnych celów. Ale te skłonności są zdecydowanie niezgodne z jego najgłębszą naturą, a więc Ziemny Pies może szukać pozytywnych cech tego żywiołu, będącego także symbolem pracy nad sobą, wewnętrznych poszukiwań i znalezienia bezpiecznego schronienia w medytacji.

 

Prognozy dla zwierząt

Pełny chiński horoskop analizuje rok, miesiąc, dzień i godzinę urodzenia, tzw. Cztery Filary Przeznaczenia, czyli zwierzęta i żywioły władające tymi filarami. W przedstawionych poniżej prognozach brane jest pod uwagę wyłącznie zwierzę związane z rokiem urodzenia i naturalny żywioł tego zwierzęcia. Wiemy, że każde chińskie zwierzę, oprócz tego, że ma swój żywioł naturalny, występuje w pięciu odsłonach, bo co dwanaście lat, zgodnie z teorią pięciu przemian, zmienia się żywioł roku jego panowania – jest więc pięć typów każdego zwierzęcia. Takie ogólne prognozy z konieczności są niedokładne, aby je uściślić należałoby dla każdej konkretnej osoby porównywać jej Cztery Filary Przeznaczenia z charakterystyką bieżącego roku. Wówczas można określić, czy żywioł i zwierzę roku harmonijnie bądź nieharmonijnie wpływa na poszczególne sfery życia tej osoby, na jej sprawy rodzinne, uczuciowe, zawodowe i zdrowotne. Proszę więc nie traktować poniższych tekstów jako prawdy absolutnej i nie brać ich zbyt dosłownie!

Dla Szczura
Naturalnym żywiołem Szczura jest Woda Yang, która teraz jest podwójnie kontrolowana przez Ziemię Yang, będącą zarówno własnym żywiołem Psa, jak również żywiołem (pniem!) tego roku.
Szczur powinien dbać o zdrowie, zwłaszcza o części ciała związane z żywiołem osłabianej teraz Wody – o nerki, układ rozrodczy i pęcherz. Unikaj przeciążeń, dźwigania ciężarów, wyczynowego sportu i wszelkiego ryzyka, bo jesteś teraz podatny na urazy i skaleczenia. Uważaj też i nie ryzykuj jeżdżąc samochodem, przestrzegaj przepisów, nie spiesz się.
Współpraca i sprawy osobiste będą się pomyślnie układać ze Smokiem i z Małpą, a zwłaszcza z Bawołem, który, oprócz przyjacielskiej kombinacji ze Szczurem, ma teraz wsparcie od gwiazdy zwanej Księżyc i od mądrych kobiet, symbolizowanych przez energię Yin Noble, które stoją teraz nad twoim sektorem. Jest to dobry czas na rozwój i poszerzenie swoich możliwości, warto uczyć się czegoś nowego, ale ogranicz inwestycje, bo mogą przynieść straty.
Trudniejsze kontakty będą z Kotem i Kogutem, konflikty i napięcia mogą być z Koniem, twoim opozycjonistą.
Dobrym dla ciebie miesiącem jest zawsze styczeń, miesiąc Bawoła, trudniejszymi czerwiec , miesiąc Konia i wrzesień, którym rządzi Kogut.

Dla Bawoła
Twój naturalny żywioł Ziemia Yin jest w zgodzie z tegoroczną silną Ziemią Yang. Masz zapewnioną pomoc od przyjaźnie nastawionych kobiet, wspiera cię także żeńska energia Księżyca, która pomaga strategicznie myśleć i działać. Ten rok będzie nagrodą za wcześniej podejmowane działania.
Będzie dobra współpraca i kontakty ze Szczurem, Wężem, Kogutem i Psem, trudniejsze porozumienie z Kozą, bo jesteście ze sobą w opozycji. W pracy mogą nastąpić konflikty, różnice zdań i plotki, ale jest także wiele możliwości rozwoju i zwiększenia dochodów, więc większość spraw wyjdzie na plus. Działaj rozważnie i dyskretnie, bądź ostrożny w inwestowaniu, nie ryzykuj z finansami, bądź skromny i nie przechwalaj się.
W sprawach osobistych możliwe będzie poznanie kogoś nowego – nawiązuj więc kontakty i wychodź z domu! Pokonaj skłonność do stagnacji i nie odkładaj spraw na potem. Kuj żelazo póki gorące!
Dobrym miesiącem będzie grudzień, miesiąc Szczura, trudniejszymi kwiecień i lipiec – miesiące odpowiednio Smoka i Kozy.

Dla Tygrysa
Twoim żywiołem jest Drzewo Yang, które usiłuje niszczyć i kontrolować Ziemię, żywioł Psa. Tygrys jest gwałtowny, apodyktyczny i lubi rządzić, a Pies teraz rządzi i wymaga aby kontakty odbywały się na równych zasadach. Tygrys w tym roku ma mniej energii i mniejszą siłę przebicia i na dobrą sprawę powinien rok silnej Ziemi i ten trudny układ cierpliwie przeczekać. Pomóc mu mogą kontakty z łagodnym Dzikiem, z którym tworzy kombinację i który zasilony jest teraz przez silną gwiazdę Słońce – energię bardzo pozytywną i pomocną w działaniu. Dzik doda ci energii, w tym roku ma duży potencjał. Trudne relacje, a nawet konflikty będą z Małpami, jesteście w opozycji.
Gdy chodzi o zdrowie, to należy dbać o układ nerwowy, ręce, nogi i woreczek żółciowy. Trudno będzie radzić sobie z emocjami i stresem, pomogą regularne ćwiczenia fizyczne i w ogóle ruch.
W kontaktach osobistych poprawa – zacieśnienie związków już istniejących i duże szanse na znalezienie partnera przez osoby samotne.
W pracy i finansach na początku straty i ograniczenia, potem będzie łatwiej, ale by osiągnąć sukces potrzeba strategii i wytrwałego wysiłku. Tygrysy mają możliwości powiększenia dochodów i gromadzenia majątku, a także inwestowania w nieruchomości. W sumie odczują sporą satysfakcję z poprawienia swej pozycji zawodowej.
Pomyślny będzie listopad, miesiąc Dzika, trudniejszy sierpień, miesiąc Małpy.

Dla Kota
Twoim żywiołem jest Drzewo Yin, które osłabia tegoroczną Ziemię Yang, przez co wzmacnia się pozycja Kota. Pies jest bardziej ekstrawertyczny, żywiołowy i hałaśliwy, a Kot lubi błogi spokój i życie bez pośpiechu – będzie więc zmuszony do wysiłku i szybszego tempa życia. Ale gdy przyłoży się do pracy lub wytrwałej nauki, to wyniki będą nad podziw dobre, zyska świetną opinię i nagrody, uzna więc, że jego trud nie był nadaremny. Mogą go w tym wspierać kontakty z Dzikiem, drugim Kotem, Wężem i z wieloma życzliwymi mu osobami.
W sprawach zdrowia należy wzmacniać odporność i dbać o wątrobę (Jowisz patronuje Drzewu, któremu ona podlega), o narządy płciowe i włosy. Mogą uaktywnić się stare dolegliwości, pojawić się cysty, możliwa jest nadwaga. Trzeba uważać na zranienia i kontuzje, zwłaszcza swoich łapek.
Współpraca zawodowa z Psem będzie korzystna (jesteście przyjaciółmi), trudniej będzie dogadać się z Kogutami, a najgorzej z Końmi, ale spory da się łatwo zażegnać, bo jest to rok na wyciąganie ręki na zgodę.
Sprawy osobiste są bardzo obiecujące, zwłaszcza dla Kotek. Trudno będzie się opędzić od adoratorów! Nad sektorem Kota patronuje teraz Brzoskwinia, czyli Kwiat Romansu, a „Pies Kotu łapę poda”, bo tworzą przyjacielską kombinację. Rozwijając te interesujące znajomości, nie należy jednak zapominać o własnej rodzinie!
Dzięki nowym relacjom zawodowym i osobistym poprawi się także pozycja finansowa Kota, ale mogą się pojawić problemy prawne. Tu także możesz liczyć na pomoc bliskich, ale gdyby zostały zaniedbane, będą duże straty materialne.
Pomyślnym miesiącem będzie październik, miesiąc Psa, trudniejszymi czerwiec i wrzesień, miesiące Konia i Koguta, twojego antagonisty.

Dla Smoka
Naturalnym żywiołem Smoka jest Ziemia Yang, która teraz zderza się z analogicznym żywiołem Psa, a obie zderzają się z żywiołem (niebiańskim pniem) bieżącego roku. W dodatku Smok i Pies znajdują się względem siebie w opozycji, co siłą rzeczy powoduje utrudnienia. Zatem, po dobrym roku Ognistego Koguta, Smokom będzie teraz znacznie trudniej – jest to rok podwójnego samoukarania. Najlepiej byłoby schować się w spokojnej kryjówce, mało się wychylać i czekać na rok Wodnego Dzika 2019.
MargotTrzeba akceptować prozę życia, bo zapowiada się że będzie tak: zdrowie osłabione, częste poczucie wyczerpania i przemęczenia, stresy mogą odbić się na żołądku, płucach i sercu (trzeba o nie dbać!), a ponadto zalecany jest spartański tryb życia i regularne posiłki – nigdy czegoś takiego nie było, dla Smoka to egzotyka!
Ale masz sprzymierzeńców, mogą i chcą ci pomóc inne Smoki, Koza, Małpa i Kogut – warto się z nimi trzymać i współpracować. Trudniejsze relacje będą z Bawołem i z Psem, zwłaszcza w kwietniu i październiku. Ogólnie będzie tendencja do nieporozumień i konfliktów, może też nastąpić kryzys w bliskich związkach i myśli o rozstaniu. Dla Smoków singli nowe znajomości okażą się rozczarowaniem i w sumie Smok zazna nieznanego mu dotychczas poczucia samotności.
Teraz jedynie wytrwała praca i poszerzanie wiedzy będą dobrym rozwiązaniem, ale te trudności i ich pokonywanie mogą okazać się milowym krokiem do dalszego rozwoju. Bo na razie dużo wysiłku, dochody mizerne, a nawet możliwe straty, trzeba oszczędzać i zaciskać pasa.
Pomyślny będzie wrzesień, miesiąc Koguta (który ze Smokiem tworzy przyjazną kombinację) i styczeń 2019, miesiąc Bawoła, trudny może być październik, miesiąc Psa.

Dla Węża
Twoim żywiołem jest Ogień Yin, który teraz jest osłabiony przez bardzo silną tegoroczną Ziemię Yang. Trudno będzie Wężom prześlizgnąć się przez ten pełen pułapek rok, potrzebna jest elastyczność w działaniu i duży wysiłek. Szukaj sprzymierzeńców wśród Bawołów i Kogutów – razem tworzycie trygon Myślicieli, którzy cierpliwie dążą do celu, kierując się rozumem, a nie emocjami. Ale najlepszą pomocą będą inne Węże i introwertyczny myśliciel, jakim jesteś ty sam.
W tym roku patronuje ci bardzo pomyślna gwiazda Dragon (nie mylić ze znakiem Smoka!), ale jeżeli będziesz działać zbyt gwałtownie, mimo jej opieki będą grozić ci wypadki i skaleczenia. Pośpiech też może być niebezpieczny. Trzeba dbać o gardło, zęby, jelita, odbyt i żyły, bo mogą dokuczać ci żylaki.
Zapowiadają się trudne relacje z Dzikiem, twoim opozycjonistą – jest to spotkanie Ognia z Wodą. W sierpniu mogą wybuchnąć konflikty z Małpą, lecz tworzycie ze sobą zarówno przyjazną kombinację, jak i układ destrukcyjny, więc, po rozładowaniu napięć, może nastąpić albo wzajemna zgoda albo rozstanie, czyli będą okazje do nawiązania nowego partnerstwa, bo nad twoim sektorem stoi w tym roku Swatka, sprzyjająca nowym związkom!
Twoje sprawy zawodowe wymagają uporządkowania i określenia priorytetów. Sytuacja finansowa też jest niepewna, ale tu także można liczyć na pomoc Dragona, energii, która pomaga w rozwiązywaniu problemów i pokonywaniu przeszkód. W drugiej połowie roku sprawy zawodowe będą łatwiejsze.
Zapowiada się huśtawka nastrojów i emocji w sierpniu, miesiącu Małpy, trudniej będzie też w listopadzie, miesiącu Dzika.

Dla Konia
Ogień Yang, twój naturalny żywioł, wspiera Ziemię Yang, która jest teraz bardzo silna i harmonijnie łączy się z Ogniem Yin, Mistrzem Dnia tego roku. Poza tym władca roku Pies razem z Koniem i Tygrysem tworzą trygon Obrońcow, humanistów, którzy bronią sprawiedliwości, są uczciwi i otwarci. Kolejnym sprzymierzeńcem i pomocnikiem jest dla ciebie Koza, która ma w tym roku także silną pozycję.
Należy więc współdziałać zawodowo i wchodzić w relacje uczuciowe z Psem, Tygrysem i Kozą. Trudniejszy będzie kontakt ze Szczurem, twoim opozycjonistą, oraz z Kotem.
Nad znakiem Konia są teraz energie zwane Biały Tygrys i Golden Lock, co wskazuje, że sprawy osobiste wyglądają bardzo pomyślnie zarówno dla związków już istniejących (należy częściej przebywać w domu!), jak i dla nowo powstających (należy więcej wychodzić z domu!).
W pracy nowe możliwości, poszerzenie działalności i wzrost dochodów. Znajdziesz dobrych współpracowników, ale unikaj z nimi konfliktów, nie kłóć się i ich nie krytykuj.
Zdrowie ci dopisuje, ale możesz przytyć i mieć problemy żołądkowe. Należy dbać o serce, mózg, oczy i stan ducha, czyli zwolnić tempo, zachowywać spokój, jeździć wolniej i unikać ryzykownych sytuacji.
Warto zaplanować urlop w lipcu, bo to miesiąc Kozy (tworzycie kombinację!), trudniejsze miesiące to marzec i grudzień, miesiące Kota i Szczura.

Dla Kozy
Naturalny żywioł Kozy Ziemia Yin spotyka Ziemię Yang, żywioł roku, a także żywioł Psa, właściciela obecnego roku. Koza jest teraz beneficjentką, bo energia Yin w połączeniu z Yang dąży do równowagi i pozwala budować stabilne fundamenty dla dalszego powodzenia. Dodatkowo nad sektorem Kozy stoi gwiazda Fortuna oraz Yin Noble – zapewnia to szczęśliwy rok i silne wsparcie od mądrych i perspektywicznie myślących kobiet. Koza stoi teraz mocno na nogach, dobrze sobie radzi i jeszcze pomoże innym. Jej przyjaciele to Kot i Dzik – razem tworzycie trygon istot usposobionych pokojowo, ceniących spokój i bezpieczeństwo. Warto także współdziałać z Koniem, tworzycie przyjazną kombinację. Trudniejsze relacje będą z Bawołem, twoim antagonistą i z Psem, z którym masz mało wspólnych tematów.
Zdrowie będzie Kozie dopisywać, ale potrzebny jest ruch, bo nadmiar Ziemi skłania do ociężałości i nadwagi. Regularnie spaceruj i uprawiaj gimnastykę. Dbaj o układ pokarmowy, przeponę, brzuch i kość krzyżową.
Sprawy uczuciowe będą trochę łatwiejsze dla Kóz płci męskiej, a kobiety w tym temacie powinny się bardziej uaktywniać towarzysko. Kozy w stałych związkach mogą pomyśleć o ślubie.
W pracy dobre perspektywy i nowe możliwości, awans i poprawa finansów, ale trzeba działać i uczyć się czegoś nowego. Warto więc zapomnieć o leniuchowaniu i dążeniu do własnej wygody.
Trudniejszy będzie październik, miesiąc Psa, i styczeń 2019, miesiąc Bawoła. Najpomyślniej potoczy się czerwiec, miesiąc Konia, będzie to dobry czas na relaks i wakacje.

Dla Małpy
Naturalny żywioł Małpy Metal Yang czerpie siłę z Ziemi Yang (z żywiołu Psa), ale ją osłabia. Mimo, że nad twoim sektorem stoi teraz lotny Niebiański Koń, nie będzie ci łatwo. W tym roku niezbędna jest wytrwałość i oszczędność, a to cechy rzadko praktykowane przez żywiołowe Małpy. Nic samo nie skapnie z nieba, Małpy muszą na wszystko solidnie zapracować, słuchać dobrych rad i nie chodzić na skróty, jak to lubią robić. Ważne będzie przestrzeganie przepisów, bo Pies jest legalistą i nie będzie tolerował ich łamania. Sprawy sądowe mogłyby nieźle uderzyć Małpę po kieszeni.
W życiu osobistym grożą napięcia i sprzeczki. Stałe związki trzeba pielęgnować, a Małpy w stanie wolnym mogą mieć trudności w znalezieniu odpowiedniego partnera, grożą rozczarowania! Warto współdziałać ze Smokiem i Wężami, (tworzycie tzw. kombinację), trudne kontakty będą z Tygrysami, bo jesteście antagonistami.
Zdrowie dopisze, ale należy uważać w kontakcie z ostrymi metalowymi narzędziami, dbać o płuca, jelito grube i nerwy.
Ogólnie lekko nie będzie, ale masz zapał i energię do pracy, a konsekwencja w działaniu i wytrwałość przyniosą rezultaty, wzrost dochodów i udaną realizację projektów. Zapowiadają się też podróże – rekreacyjne i związane z pracą.
Konstruktywnym miesiącem będzie maj, czas Węża, trudniejszym luty, miesiąc Tygrysa.

Dla Koguta
Twój żywioł Metal Yin w zderzeniu z silną Ziemią Yang jest słaby. W dodatku Kogut jest wyczerpany po intensywnym Ognistym roku własnym – możesz odczuwać, że brak ci sił. A cechy i styl życia Koguta i Psa są dość rozbieżne, mimo, że „mieszkają na jednym podwórku”. Kogut lubi zwracać na siebie uwagę, jest bardziej śmiały i towarzyski , Pies jest nerwowy, zasadniczy i ostrożny. Obaj są wrażliwi i rozważni, ale mimo to łatwo może dojść do nieporozumień.
Mogą ci pomóc kontakty z Wężami i Bawołami, bo tworzycie trygon więzi duchowej jako Myśliciele, zwierzęta wytrwałe i nastawione pragmatycznie. Jak zawsze doskonałe będzie współdziałanie ze Smokami, choć one, równie jak ty, są osłabione i bezbronne. Lepiej byłoby unikać kontaktów ze Szczurami i Kotami.
W sprawach zawodowych zwolnienie tempa, trzeba przeczekać i na siłę niczego nie przyspieszać. Nie inwestuj w nowe projekty, kontynuuj te, które są rozpoczęte, by doprowadzić je do końca. Ostrożnie gospodaruj finansami, bo możliwe są straty.
Potrzebny jest odpoczynek i dystans do tego co się dzieje. Możliwe jest przewrażliwienie, poczucie osamotnienia i ogólny brak energii, ale mimo to szukaj towarzystwa innych. Zdrowie osłabione, trzeba dbać o struny głosowe, układ krwionośny i rozrodczy. Wyluzuj napięcie i panuj nad emocjami, nie obwiniaj innych. Ten rok trzeba przeczekać.
Przyjemnym miesiącem będzie kwiecień, czas optymisty Smoka, trudniej będzie w marcu, miesiącu twojego antagonisty Kota i w grudniu, miesiącu Szczura, z którym masz relację destrukcyjną. Następny rok Dzikiej Świnki będzie dla Koguta dużo lepszy!

Dla Psa
Rok własny jest zawsze trudny, a teraz szczególnie, gdyż naturalny żywioł Psa, czyli Ziemia Yang, zderza się z niebiańskim pniem roku, który jest także Ziemią Yang. Jest to podwójne samoukaranie, a nad twoim znakiem stoi teraz Wielki Książę Jowisz, co zapowiada rok utrudnień i ograniczonych możliwości. Będzie dużo poważnych zadań i niełatwych zmian, trzeba będzie zmierzyć się i poradzić sobie z tymi przeszkodami, ale rezultaty mogą być bardzo pomyślne, więc się niczego nie obawiaj.
AdamMichnikTwoi sprzymierzeńcy to Tygrys i Koń, tworzycie trygon Obrońców, a Kot tradycyjnie „łapę ci poda” dzięki waszej przyjacielskiej kombinacji. Trudniejsze kontakty będą ze Smokami i Kozami.
W sprawach zawodowych możliwe konflikty i duża konkurencja. Potrzeba ci wiary w siebie i pewności w działaniu, ale pamiętaj, że do swych planów trzeba być dobrze przygotowanym. Postaw na innowacje techniczne i nowe projekty. Ostrożnie inwestuj, unikaj ryzyka finansowego i mimo kłopotów bądź wytrwały. Rezultaty mogą być pomyślne – awans, podwyżka, poszerzenie działalności i kontaktów.
Będzie sporo stresów i napięć, trzeba szczególnie dbać o zdrowie i dobre odżywianie. Uważaj podczas obsługi urządzeń mechanicznych i jazdy samochodem. Dbaj o stopy, kostki i kolana, pamiętaj o odpoczynku i pozytywnym nastawieniu.
Pomyślny będzie marzec (miesiąc Kota), trudniejszy kwiecień (miesiąc Smoka) i lipiec (miesiąc Kozy).

Dla Dzika
W roku Ziemnego Psa twój naturalny żywioł Woda Yin jest kontrolowana, a jednocześnie wzmacniana przez silną Ziemię Yang. Będzie to rok pomyślnych zmian i nowych możliwości. Nad twoim sektorem świeci teraz dająca najsilniejsze wsparcie gwiazda Słońce i obdarza cię energią Yang, czyli aktywnością skierowaną na zewnątrz, pomaga w rozwiązywaniu kłopotów, osiąganiu celów i doprowadzaniu spraw do końca. Daje też dużo radości i zadowolenia, a sukcesy mogą nawet zawrócić ci w głowie!
Dobra współpraca i pomoc od Kota i Kozy, z którymi tworzysz trygon zwierząt ceniących przyjaźń i spokój. Z Wężem masz opozycję, trzymaj się z nim na dystans, a kontakty z Tygrysem będą zróżnicowane – macie ze sobą zarówno zgodną kombinację, jak i relację destruktywną.
Są obiecujące widoki na szerokie kontakty towarzyskie, nowe znajomości oraz (uwaga!) nową miłość i szczęście lub wzmocnienie więzi w istniejącym już związku.
W pracy nowe możliwości, sukcesy i zdobywanie nowych umiejętności, a dla osób uczących się pomoc w zdawaniu egzaminów. Początkowo możesz mieć ograniczenia finansowe, za to potem duża poprawa.
Zdrowie dopisuje, ale należy szczególnie dbać o dolną część ciała i układ wydalniczy.
W sumie w tym trudnym roku dla Dzików są świetne perspektywy. Trudniejszy może być jedynie maj, miesiąc Węża.

 

SŁAWNE  PSY

Sokrates, Brigitte Bardot, Jean-Louis Barrault, Claude Debussy, Benjamin Franklin, George Gershwin, Victor Hugo, Sophia Loren, Ludwik XVI, Michel Jackson, Sharon Stone, Madonna, Shirley McLaine, Liza Minelli, Elvis Presley, Marcel Proust, Winston Churchill, Bill Clinton, Izhaak Rabin, Moliere, Matka Teresa z Kalkuty, Tycjan, Wolter, markiz de Sade. A z Polaków: Adam Michnik, Leszek Balcerowicz, Jacek Kuroń, Leszek Miler, Józef Oleksy, Zbigniew Zapasiewicz, Hanna Suchocka, Irena Szewińska, Izabela Sierakowska, Maria Barbara Labuda.

 

pies2

 

Pies to najlepszy przyjaciel – ufny, serdeczny, wierny i radosny.